COMPETITION AND TALENT
DEVELOPMENT PROGRAM

Papaya Young Creators - dlaczego już nie Directors?

PAPAYA YOUNG CREATORS MANIFESTO
Powstawanie filmu to wspólna praca całej ekipy. Bez wsparcia osób wspierających finalistów i finalistki w poprzednich edycjach, filmy konkursowe z pewnością wyglądałyby inaczej. Dlatego przyszedł czas na podkreślenie multidyscyplinarności konkursu, zaczynając od zmiany jego nazwy.
Inicjatywa pod nową nazwą Papaya Young Creators to coś więcej niż konkurs dla młodych reżyserów i reżyserek, to zwrócenie uwagi na potrzebę pracy zespołowej, inkluzywnego podejścia do tego, co każdy z twórców wnosi do projektu, ale też pokazanie, że kreatywność i tworzenie contentu wymaga nie tylko umiejętnej reżyserii — na film składa się talent wszystkich osób, które uczestniczą w procesie. 

Papaya Young Creators to też zwrócenie uwagi na to, że content video można tworzyć dla wielu platform i przy użyciu różnych narzędzi produkcyjnych, w różnych formatach i na wiele tematów.  W 2022 roku uczestnicy i uczestniczki będą mogli zgłosić swoje pomysły w zupełnie nowych kategoriach stawiających na nowy język contentu. 

Papaya Young Creators to inicjatywa, która pozwoli na wyłonienie talentów nie tylko reżyserskich, ale także operatorskich, montażowych, scenograficznych, kostiumograficznych, czy produkcyjnych. Ich wyróżnienie zajmie ważne miejsce w przebiegu Gali Finałowej 9. edycji konkursu w czerwcu 2022 roku. 

Konkurs adresowany jest do wszystkich osób, które uważają się za kreatywne, są obserwatorami i konsumentami contentu, miłośnikami filmu, muzyki, kultury i sztuki. Kreatywność może mieć wiele imion i wymiarów, dlatego w Papaya Young Creators cenimy pomysł. Wyjątkowe podejście do tematów i oryginalne odpowiedzi na creative startery. W konkursie może wziąć udział każdy i każda w wieku 20-35 lat (liczone rocznikowo 1987-2002).
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.